Skład
Jacek Dzwonowski
(skrzypce)
Grzegorz Zagórski
(akordeon)
Stanisław Sroka
(gitara)
Mateusz Gremlowski
(bas & kontrabas)

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (specjalność – skrzypce). Członek kwartetu smyczkowego AltraVolta, zespołu muzikanty a także – od zarania działalności zespołu – artysta współpracujący z Teatrem A. Gra praktycznie na wszystkich instrumentach smyczkowych takich jak skrzypce, altówka, sitar, erhu. Jest kompozytorem oraz realizatorem i producentem nagrań.  Jako muzyk towarzyszący współpracuje ze Stanisławem Soyką („Sonety Shakespeare`a”, „Tryptyk Rzymski”, „Pasja Szczecińska”, „Soyka po śląsku”) i Joanną Kondrat (laureatka 49. KFPPP w Opolu, 2012). W roli muzyka sesyjnego można go usłyszeć na ponad 20 płytach, w tym na wydanej we wrześniu 2011r. płycie Joanny Kondrat „Samosie”.

Realizator nagrań i producent projektów muzycznych Teatru A, zespołów The Plodders, Zapłoty, Są Gorsi, kwartetu Altra Volta, Chóru Politechniki Śląskiej oraz płyty „Wrócić do Derry” zespołu Sąsiedzi.

Jacek jest również jedynym w swoim rodzaju kompozytorem koncertu na "Kran i Skrzypce" - który to został zarejestrowany amatorską kamerą z telefonu, jednakże nagranie obiegło już prawie cały świat i ukazało się na łamach wielu portali informacyjnych jak i w światowych wiadomościach telewizyjnych jako coś unikalnego i wyjątkowego!

 

Aktualna strona internetowa Jacka Dzwonowskiego www.jacekdzwonowski.com

Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, w klasie pod okiem Marcina Wyrostka. Od kilku lat uczestniczy w różnych projektach muzycznych takich jak kraina łagodności z zespołem Bractwo Wiecznego Natchnienia oraz Sacro Jam Session - katowicki projekt. Obecnie pisze własne kompozycje, a także pracuje w prywatnej szkole jazzu szkoląc młode talenty w poznawaniu muzycznego świata muzyki klasycznej oraz jazzowej.

Aktualna Strona Internetowa: www.grzegorzzagorski.com

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, występował m.in. z wykonawcami i zespołami jak: „Golec uOrkiestra”, Stanisław Soyka, Elżbieta Adamiak, Ewa Uryga, Patsy Gamble, Agnieszka Fatyga, Roksana Vikaluk, Janusz Hryniewicz, Grzegorz Kapołka, Dariusz Ziółek, Arek Skolik, „Big Bang EJG”, „Thrilos”, „Fryna”, orkiestra kameralna „Aukso” pod dyr. Marka Mosia, Orkiestra Muzyki Nowej pod dyr. Szymona Bywalca, „Krywań”, „Johnny Walker Band”, Roman „Pazur” Wojciechowski, Alicja Boncol, „Holeviaters”, Piotr Goljat, Jerzy Filar.

Aktualna Strona Internetowa: www.stanislawsroka.com

Basista, kontrabasista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej na studiach stacjonarnych. Jako sideman brał udział w licznych festiwalach muzycznych, między innymi: Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Festiwal Bluesroads w Krakowie, Silesia Gospel Festiwal w Rybniku, Festiwal Niemen Non Stop w Słupsku, Bottroper Gospelnacht Festival. Stale współpracuje z absolwentami i pedagogami Akademii Muzycznej w Katowicach.
W roku 2013 nawiązuje stałą współpracę z religijnym, offowym Teatrem A z Gliwic, który ma na swoim koncie ponad 20 autorskich premier teatralnych. Zaangażowany jest w rolę basisty w przedstawieniu „Totus Tuus
W październiku 2014 roku bierze udział w mega widowisku „EXODUS”, który jest połączeniem muzyki, tańca gigantycznej formy scenograficznej, pokazami multimedialnymi i obrazami. W spektaklu zaangażowanych jest 130 aktorów, ponad 60 tancerzy oraz chór, balet i grupa kulturystów. Spektakl zostaje dwukrotnie wystawiony w hali Spodek, gdzie w przeciągu dwóch dni obejrzało go 16 tys osób.
W lutym 2015 roku bierze udział w dużym musicalu „Jonasz” organizowanym przez Wspólnotę Młodzieżową NINIWA. Reżyserem jest znakomity Mariusz Kozubek, a premiera odbyła się w spodku na której pojawiło się około 10 tys widzów.
Ponadto koncertował z wieloma zespołami i artystami na terenie całego kraju, między innymi z: Norbert Blacha, Kamil Barański, Kuba Blokesz, Wojciech Myrczek, Ewa Uryga, Bernard Krawczyk, Adam Kosewski, Adam Rymarz, Ludwik Konopko, chór Joyful, chór Ex Animo, chór Z Miłości, Katarzyna Piasecka, Beata Banasik, Jack Band, Tarnogórski Big Band, Acoustic Travel Band, Michał Kaczmarek, Jacek Konopka, Andrzej Zarycki, Jarek Śmietana, Artur Lesicki, Arek Skolik, Tomasz Mucha, Adam Buczek, CeZik, Paweł Kaczmarczyk…
Oraz z muzykami zagranicznymi: K.C Nwokoye, Voices of Discipleship, Alex Carlin, Edi Sanchez, Juan Carlos Hechavarria

 

Kanał YouTube - LINK

 

Z zespołem stale współpracują również:

Tomasz Grzyb - akordeon
Arek Dec - gitara

Grzegorz Płonka - wokal
Katarzyna Pluta - wokal